Spoločenstvo EKC

PROGRAM VÝLETY, nájdeš nižšie na tejto stránke 


Spoločenstvo Extrémnej Krížovej Cesty - Slovensko


Extrémna Krížová Cesta - Slovensko, nie je projekt ktorý pôsobí len v pôstnom období, kedy sa tu vytvára možnosť prejsť Extrémnu Krížovú Cestu v rôznych regiónoch Slovenska.

Spoločenstvo EKC, je aktívne počas celého roka. 

Vytvárame rôzne aktivity, ktoré sú určené pre rôzne vekové generácie a komunity ľudí.


Organizujeme:

- letné a zimné celodenné výlety pre rodiny, na rôzne pútnické miesta,

- charitatívne večierky pre ľudí vo veľkej núdzi,

- pomoc v rómskych komunitách,

- pomoc zdravotne postihnutým a starším osobám,

- založenie mužského ružencového bratstva, s pravidelným stretávaním sa pri modlitbe svätého ruženca raz do týždňa,

- ochrana prírody, čistenie, značenie, vytváranie nových turistických trás,

- spravujeme aj facebook skupinu: BIBLIA na každý deň, kde si môžeš každý deň, už od skorého rána, nájsť zamyslenie a modlitbu zo Svätého Písma. https://www.facebook.com/groups/biblia.na.kazdy.den

ARCHÍV z našich aktivít:


Len VĎAKA všetkým Vám, sa vyzberala krásna suma: 3050€, ktoré sme už poslali na transparentný účet. Spoločnými silami sa nám podarila úžasná vec. Chceli by sme sa všetkým tým, ktorí ste akýmkoľvek spôsobom prispeli na zbierke pre rodinku Pristášovcov z Becherova, na akcii - Charitatívny Vianočný večierok v Zborove 2023, srdečne poďakovať.

Ďakujeme ti Pane za dnešný požehnaný deň strávený z našou mládežou. Vďaka ti Pane za nové skúsenosti, za kopec kňazov, bohoslovcov, rehoľných sestier a samozrejme aj za veľmi veľa mladých, ktorí sa zastavili pri našom informačnom stánku. Od skorého rána sme boli pri Bazilike sv. Egídia, kde sme sa následne po svätej omši presunuli do športovej haly...

19. ročník celoslovenskej púte mužov - Gaboltov, v spolupráci s naším Spoločenstvom EKC. Približne 250 pútnikov navštívilo túto Mariánsku diecéznu svätyňu a prišlo prosiť Karmelskú Pannu Máriu za svoje rodiny a za rôzne svoje úmysly. Tradične začala krížovou cestou mužov v prírode. Na svätej omši bolo 14 kňazov a hlavným celebrantom bol pomocný...

Nádherný a požehnaný deň sme zažili na tomto krásnom mieste. Samozrejme nechýbal náš duchovný trojboj: - spievaný ruženec v autobuse, svätá omša obetovaná za našich pútnikov a ich rodiny a moderovaná krížová cesta. Poobede sme už tradične strávili v Čutkovskej doline pri opekačke, kde nechýbala gitara a zábavné hry. Vďaka Pane.

Srdečne Vás pozývame v piatok 21.4.2023 o 19:30 do Zborova, ul. Zákutie, na modlitbu Korunky Božieho milosrdenstva k novému krížu, ktorý sa nám podarilo dnes nanovo postaviť po tom, ako ho našli na nový rok skoro ráno záhadne zhorený. Ďakujem všetkým, ktorí dnes pridali ruku k dielu a aj vďaka ním, majú rómovia opäť kríž na svojom starom mieste....

Výlet Vysoké Tatry 2023, so spoločnosťou EKC. Spievaný radostný ruženec v autobuse, tradičný vedomostný kvíz v autobuse, Svätá omša v Tatranskej Javorine v nádhernom kostolíku Sv. Anny, Krížova Cesta v Starom Smokovci, koledy na Rainerovej chate pri Betleheme a voľný program na Hrebienku - ľadové sochy, sánkovačka, vyhodnotenie kvízu + plus odmeny....


PROGRAM - čo nás čaká v najbližšej dobe:

Extrémna Krížová Cesta na Slovensku - 2024


8.3.2024 - / 3 týždne pred Veľkým Piatkom /, "odštartuje" prvá Extrémna Krížová Cesta na Slovensku a to na novej trase v Lučenci. Trasa Sv. Pátra Pia má dĺžku 36,4 km a prevýšenie 946 m. Začína o 18:00 hod svätou omšou v kostole Navštívenia Panny Márie v Lučenci. Všetky podrobné informácie nájdete v kolonke EKC Lučenec. https://www.ekc.sk/lucenec/


15.3.2024 - / 2 týždne pred Veľkým Piatkom /, začína Extrémna Krížová Cesta na trasách: 

Bratislava, Komárno, Vrícko, Bošáca/Trenčín, Námestovo, Levoča a Šmigovec/Snina.


22.3.2024 - / týždeň pred Veľkým Piatkom /, začína Extrémna Krížová Cesta na trasách: 

Zborov/Bardejov, Košice, Široké/Prešov, Stropkov, Humenné, Michalovce, Nitra, Skalica, Cífer/Modra, Ružomberok, Zvolen/Banská Bystrica a Považská Bystrica.

31. 5. 2024 - CELOSLOVENSKÁ POLNOČNÁ KRÍŽOVÁ CESTA 

na hore BUTKOV.


Začiatok: 23:00 pri Bráne rodiny.

Nezabudnite si doniesť čelovku alebo baterku, sviečku a ruženec

Cestou naspäť sa bude modliť svätý ruženec nakoľko 1.6.2024, je prvá Fatimská sobota v mesiaci.
Nanebovzatie Panny Márie v Medžugorí (hotel 3*) 

+ DOVOLENKA pri mori (apart 3*) 


11. 8. 2024  -  20. 8. 2024   

cena: 480€


7x ubytovanie
4x polpenzia  
autobusom
Nástupné miestapodľa zloženia pútnikov 


Vynikajúca kombinácia, kde si človek nájde čas aj na duchovno, ale aj na potrebný oddych. Optimálne aj pre rodiny s deťmi. 

Cestujeme novým moderným klimatizovaným autobusom, bar, TV, WC. 

Cestujeme spolu zo slovenským kňazom. Ubytovanie neďaleko pláže.

Cestovať môžete na občiansky preukaz alebo cestovný pas. 

POPIS ZÁJAZDU:

Oddych pre DUŠU i TELO: 

Letná púť do Medžugoria + letná dovolenka pri mori (pri tomto termíne CESTOVANIE CEZ DEŇ) Prežite začiatok leta v prímorskom mestečku Neum. 

Ubytovanie máme zabezpečené v príjemnom apartmánovom dome Sentic 3* hneď pri mori. Všetky naše rezervované apartmány sú s balkónom alebo terasou vybavené klimatizáciou, súkromnou kúpeľňou, TV, posteľnou bielizňou, uterákmi, kuchynkou, chladničkou, varnou doskou a rýchlovarnou kanvicou. 

Túto úžasnú dovolenku môžete s nami skombinovať s púťou do Medžugoria … v Medžugorí sme ubytovaní hneď pri kostole asi jednu minútu pešo. 

MEDŽUGORIE je miesto, kde sa už viac ako 40 rokov NEBO dotýka ZEME a zjavuje sa Kráľovná pokoja… 

"Drahé deti, nik neprichádza do Medžugoria náhodou, každého jedného z vás som si osobne pozvala." (Panna Mária, Kráľovná pokoja) Cestovať môžete na občiansky preukaz alebo cestovný pas. Odporúčame uzavrieť komplexné cestovné poistenie, ktoré zahŕňa aj krytie v prípade zrušenia zájazdu. 


Cena zahŕňa:  

  klimatizovaná autobusová doprava 

4 nocí ubytovanie v Medžugorí – Hotel Stana 3* s výťahom 1 minútu pešo od kostola 

 4x polpenzia (v Medžugorí raňajky a obedy) 

 sprievodcovské služby/ kňaz 

 tlmočenie 

 DPH 

 program 

 miestne služby 

 poistenie insolventnosti – Cestovná kancelária NOE TRAVEL je poistená pre prípad úpadku. Pre vás to znamená 100 % bezpečnosť vrátenia peňazí.  


 3 noci ubytovanie v Apartmáne Sentic 3* pri mori

 3x polpenzia (pri mori raňajky a večere)  

 pobytová taxa

 DPH

 program: možnosť každodennej svätej omše v slovenskom jazyku, možnosť spovede...

 miestne služby

 poistenie insolventnosti – Cestovná kancelária NOE TRAVEL je poistená pre prípad úpadku. Pre vás to znamená 100 % bezpečnosť vrátenia peňazí 


PROGRAM:

1. deň (nedeľa 11.8.2024): odchod zo Slovenska 

2. deň – 6. deň (pondelok 12.8.2024 – piatok 16.8.2024): v pondelok 12.8.2024 príchod do Medžugoria. Ubytovanie v Medžugorí je zabezpečené v Hoteli Stana 3* s výťahom približne 1 minútu pešo od kostola. 

Izby sú vybavené súkromnou kúpeľňou so sprchovacím kútom s uterákmi a posteľnou bielizňou. Hotel ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a kaviareň s terasou. V hoteli máte zabezpečené raňajky a obedy. 

Pobyt v Medžugorí 12.8. – 16.8.2024 – program – prehliadka pútnického areálu, modlitba pri soche zmŕtvychvstalého Krista, z ktorého kolena vyteká tekutina nevysvetliteľného pôvodu, ktorej sa pripisujú mnohé uzdravenia, modlitba pri hrobe pátra Slávka Barbariča, večerný duchovný program spojený so sv. omšou a adoráciou pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou alebo klaňanie sa Sv. Krížu, modlitby za uzdravenie a oslobodenie, modlitby sv. ruženca, možnosť výstupu na vrch Križevac spojený s krížovou cestou, výstup na vrch Podbrdo spojený s modlitbou sv. ruženca, modlitba pri soche zmŕtvychvstalého Krista, modlitba pri zastaveniach ruženca svetla, krížová cesta pri soche Krista, individuálny program. 

Slávenie sviatku Nanebovzatia Panny Márie 15. augusta a zúčastnenie sa slávnostnej sv. omše.

Možnosť fakultatívnych výletov na vodopády Kravice a do orientálneho mesta Mostar. 

6. deň (piatok 16.8.2024): presun do prímorského mesta Neum – dovolenka pri mori v príjemnom apartmánovom dome Sentic 3* hneď pri mori. 

K dispozícií je Wifi pripojenie na internet. Všetky apartmány sú s balkónom alebo terasou. Apartmány sú vybavené klimatizáciou, súkromnou kúpeľňou, TV, posteľnou bielizňou, uterákmi, kuchynkou, chladničkou, varnou doskou a rýchlovarnou kanvicou. 

6. deň – 9. deň (piatok 16.8.2024 – pondelok 19.8.2024): dovolenka pri mori – individuálny program

9. deň (pondelok 19.8.2024): večer odchod nočnou jazdou na Slovensko 10. deň (utorok 20.8.2024): príchod na Slovensko Program môže byť počas púte upravený alebo doplnený. Vaša účasť na spoločnom programe je dobrovoľná. V prípade záujmu môžete mať počas púte individuálny program.

Cena nezahŕňa:

Možné príplatky v prípade záujmu:  komplexné cestovné poistenie, ktoré zahŕňa aj krytie v prípade zrušenia zájazdu (viac info pri objednávke) 

 možnosť vybrať si miesto v autobuse 15 € 

 možnosť výletu do orientálneho mesta Mostar 25 € 

 možnosť výletu na Vodopády Kravice 20 € (na mieste sa platí vstupné do areálu +10 €) 

 v Medžugorí možnosť izby s balkónom za príplatok 40 € na pobyt a izbu 

Fakultatívne výlety:

Letné osvieženie na Vodopády Kravice

Kravice sú nádherné vodopády vzdialené autobusom približne do pol hodinky od pútnického mestečka Medžugorie. Pod vodopádmi sa nachádza azúrové jazierko s priezračne čistou vodou plnou rybičiek. Pútnici hlavne v letných mesiacoch sa veľmi radi prichádzajú osviežiť na tieto vodopády, a zároveň obdivovať ich krásu. V areáli vodopádov je okrem kúpania sa (na vlastnú zodpovednosť) možnosť aj občerstviť sa v miestnych bufetoch s výhodnými cenami, prípadne absolvovať príjemnú prechádzku v prírode popri rieke Trebižat smerom k menším vodopádom – Mala Kravica, ktoré sú vzdialené asi 1 km od hlavných vodopádov. Našim pútnikom ponúkame možnosť zúčastniť sa aj tohto fakultatívneho výletu na vodopády Kravice. Účasť na tomto výlete je dobrovoľná. 

Cena výletu je 20 € na osobu. Na mieste sa platí vstupné do areálu vodopádov 10 € na osobu.

Výlet do orientálneho mestečka MOSTAR

Mostar je mestečko v Bosne a Hercegovine vzdialené autobusom približne do hodinky od pútnického miesta Medžugorie. Turisti vyhľadávajú Mostar vďaka jeho typickej atmosfére orientu, kde sa mieša množstvo kultúr, pamiatok, náboženstiev, zvykov či tradícií. Symbolom mesta a cieľom turistov je Starý most, po ktorom hlavne v letných mesiacoch prejde tisícky turistov z rôznych krajín sveta. Miestnou atrakciou je skok z mosta, ktorý realizuje niekoľko miestnych mladíkov, ktorí si od prichádzajúcich turistov najprv pred skokom vypýta niekoľko ,,drobných,, a turisti s nadšením pozorujú mládencov ako skáču z mosta rovno do rieky Neretvy. Mesto je spojením moslimského a kresťanského sveta, o čom svedčí práve tento Starý most, ktorý bol zrekonštruovaný v roku 2004. Most spája dva brehy rieky Neretvy a týmto symbolizuje práve spojenie týchto dvoch náboženstiev. Okrem Starého mosta sa turisti môžu prechádzať po krásnych historických uličkách s množstvom typických obchodíkov s orientálnymi suvenírmi alebo si môžu pochutnávať na miestnych špecialitách v jednej z mnohých miestnych reštaurácií vsadených do naozaj unikátneho prostredia. Nachádza sa tu aj množstvo barov či kaviarničiek, ktoré taktiež charakterizujú zaujímavú miestnu atmosféru.
Počas našich pútí do Medžugoria sa s našimi pútnikmi vyberáme práve na fakultatívny výlet do Mostaru. 

Účasť na tomto výlete je dobrovoľná. Cena výletu je 25 € na osobu.