EKC - Školenie lídrov - 2023 

30.09.2023

Kto nenapreduje, zaostáva. 

Školenie lídrov Extrémnej Krížovej Cesty na Slovensku 2023. 

Už v piatok večer 29.9.2023 začali prichádzať  lídri z celého Slovenska k nám na Slnečný Majer / Stebnícka Huta, okr. Bardejov, aby sa mohli plne venovať v sobotu už od rána celodennému školeniu. 

Večer v piatok sme ešte pekne počkali tých posledných ktorí mali ešte v tento deň docestovať a pekne sme ich aj privítali. / Z hudobnou vložkou :-) /. Ostatní lídri docestovali v sobotu skoro ráno. 

V sobotu na začiatok školenia bolo privítanie všetkých lídrov EKC. Nasledovala krásna modlitba k Duchu Svätému a požehnanie od otca Vladislava Marčáka - gréckokatolíckeho kňaza a lídra pre EKC Šmigovec/Snina.

Nasledovali spoločné raňajky, pred ktorými sme si zaspievali modlitbu pred jedlom. Po raňajkách už nasledovalo doobedňajšie školenie až do 12:00. Spoločný obed a opäť školenie až do 15:00, keď sme sa spoločne pomodlili Korunku k Božskému Srdcu Ježišovmu. O 16:00 nás čakalo prekvapenie v podobe priameho prenosu - video hovor zo zakladateľom duchovného projektu Ekstremálna Droga Krzyzowa v Poľsku, s kňazom Jacekom Wiosnom Stryczekom, ktorý nám poprial všetko dobré a aj nám dal svoje požehnanie. Veľmi sa tešil našej aktivite na Slovensku. Po tomto video prenose sme pokračovali v školení do 18:30, kde sme sa na konci školenia z niektorými lídrami rozlúčili, nakoľko mali dôležité povinnosti a museli cestovať večer domov. Mi ostatní sme pokračovali vo večernom programe - grilovačka na terase z vystúpením skvelého speváka a hudobníka Františka Mišeka, ktorý nás zabával až do samej polnoci. 

V nedeľu ráno po raňajkách, nasledoval presun do Bardejovských Kúpeľov, kde nás čakalo ďalšie prekvapenie, keď nás na svätej omši viackrát spomenul a aj krásne privítal Bardejovský pán farár. Svätá omša bola obetovaná za všetkých lídrov EKC na Slovensku. 

Po svätej omši sme si spravili ešte krásnu prechádzku kolonádou našich kúpeľov a rozlúčili sme sa pri peknej debate pri koláčiku a kávičke.


Ďakujem krásne všetkým lídrom na Slovensku za ich účasť na školení. Veľmi si toho vážim.

Zažili sme spoločne krásny požehnaný čas, strávený pri modlitbách, pri naučení sa kopec nových organizačných vecí, trošku oddychu a kopec srandy. 

Vďaka Pane za to všetko. 

Bohu nič nie je nemožné.